Nasi pracownicy dostali medale

Wojewódzkie święto Dnia Edukacji Narodowej

5_249

„Z okazji święta nauczyciele otrzymali medale i nagrody. Łódzki Kurator Oświaty Jan Kamiński podziękował im za trud, cierpliwość, ale też za entuzjazm i optymizm. Najważniejsza w regionie uroczystość z okazji święta edukacji miała miejsce w Paragrafie, czyli na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Gospodarzami byli wojewoda Jolanta Chełmińska i kurator Jan Kamiński, a bohaterami – nauczyciele.  Było też wielu gości – parlamentarzystów, samorządowców, przedstawicieli uczelni, instytucji wspierających edukację i współpracujących ze szkołami.

Łódzki Kurator Oświaty przypomniał historię święta upamiętniającego powołanie Komisji Edukacji Narodowej, oraz zasługi nauczycieli, dzięki którym – jak stwierdził – przetrwaliśmy jako państwo, naród i społeczeństwo.
– Dziś wyzwania są inne, choć równie trudne. Wynikają z konieczności dostosowania edukacji do nowych realiów. Odmieniamy szkolnictwo zawodowe, trwa reforma podręcznikowa, w przedszkolach rozpoczyna się reforma językowa, szkoły zaś mają być otwarte na kulturę, sztukę, sport, środowiska lokalne, na wszystko, co je otacza i może wzbogacić lekcje – mówił Jan Kamiński. – Wiem, ile wysiłku kosztuje pogłębianie umiejętności i zdobywanie nowych kompetencji. Nie mam jednak wątpliwości, że również z tej próby wyjdziecie państwo zwycięsko.
Kurator podziękował nauczycielom za trud i cierpliwość, ale również za entuzjazm i optymizm, bez których nie byłoby sukcesu polskiej edukacji.
Wiele ciepłych słów skierowała do pedagogów Jolanta Chełmińska. Wojewoda mówiła o olbrzymiej odpowiedzialności i doniosłości ich pracy, a na koniec zaapelowała: – Jesteście tymi, którym powierzamy nasz największy skarb: dzieci. Nie pozwólcie się im nudzić i wychowajcie na naszych godnych następców.
Senator Ryszard Bonisławski do życzeń dołączył krótki wykład o zasługach naszego regionu dla narodowej edukacji, a wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela życzył nauczycielom, by ich święto trwało cały rok. – Bo na nasz szacunek i uznanie zasługujecie każdego dnia – mówił wiceprezydent.

Wojewoda z kuratorem uhonorowali nauczycieli medalami i nagrodami. Wyróżnieni otrzymali Krzyże Zasługi, Medale za Długoletnią Służbę, Medale Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrody Ministra Edukacji Narodowej i Łódzkiego Kuratora Oświaty.
Medale KEN – oprócz nauczycieli – otrzymali w tym roku również Dariusz Banachowicz, Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi, i Andrzej Witkowski, Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi. Obaj zostali docenieni za działania na rzecz edukacji i pracę z młodymi ludźmi.
Za medale, nagrody i życzenia podziękowała w imieniu wszystkich wyróżnionych Anna Stelmasiak, dyrektor Gimnazjum nr 22 w Łodzi, a uroczystość uświetnił występ uczniów z teatru „Dzieci Jagiełły”. „  – tekst zaczerpnięty ze strony Kuratorium Oświaty w Łodzi

Pracownicy naszej poradni  otrzymali medale za Długoletnią Służbę: medal złoty Pani Dorota Fornalska i Pan Zbigniew Kozański, medal srebrny Pani Monika Jadczak. Wszystkim uhonorowanym serdecznie gratulujemy!

DSC08591DSC08582DSC08577DSC08588DSC08572DSC08578

17_22

DSC08595

Komentarze są wyłączone.