Program XXII Łódzkich Tragów Edukacyjnych.

PROGRAM – 13.03.2019 (ŚRODA)

godziny zwiedzania 10:00-18:00

SCENA

godz. 10.30 – 11.00           Uroczyste otwarcie XXII Łódzkich Targów Edukacyjnych
organizator:                        Miejska Arena Kultury i Sportu Sp. z o.o.

 

godz. 11.15 – 11.30           Ideał w branży
organizator:                        Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Widzewie

 

godz. 11.45 – 12.00           Zespół Warecka Band Porażeni Prądem 230V
organizator:                        Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 20

 

godz. 12.15 – 12.30           Technik usług fryzjerskich „Kolekcja autorska wiosna-lato 2019”
organizator:                         Zgierski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

 

godz. 12.45 – 13.00           Kreatywne strzyżenie męskie
organizator:                         Zespół Szkół Rzemiosła im. Jana Kilińskiego w Łodzi

 

godz. 13.15 – 13.30           Występ taneczny studentów AHE
organizator:                         Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi

 

godz. 13.45 – 14.00           PLANETA ANAGRA – Pokaz fryzjerstwa i mody
organizator:                         ANAGRA – Łódzka Szkoła Mody Kosmetologii Fryzjerstwa Hotelarstwa

 

godz. 14.15 – 14.30           Występ hip-hop, Zorak
organizator:                         Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi

 

godz. 14.40 – 15.10Pokaz musztry zespołowej, taktyki, interwencji oraz ochrony VIP. (Klasa wojskowa)
                                      Pokaz zatrzymania dynamicznego. (Klasa policyjna)
                                      Pokaz ratownictwa drogowego (Klasa strażacka)
Pokaz sztuk walk
– obezwładnienie uzbrojonych w broń palną przeciwników, pokaz technik
mieszanych sztuk walk krav magii, muay thay, bjj i interwencje policyjne i wojskowe.

organizator:                        Mundurowe Liceum Ogólnokształcące w Łodzi

 

godz. 15.15 – 15.30           Pokaz taneczny
organizator:                         URBAN DANCE ZONE

 

godz. 15.45 – 16.00           „Łódzki Plastyk – Uczeń Twórczy i Kreatywny”
organizator:                         Zespół Państwowych Szkół Plastycznych

 

godz. 16.15 – 16. 40 Pokaz musztry zespołowej, taktyki, interwencji oraz ochrony VIP. (Klasa wojskowa)
                                        Pokaz zatrzymania dynamicznego. (Klasa policyjna)
                                        Pokaz ratownictwa drogowego (Klasa strażacka)
Pokaz sztuk walk
– obezwładnienie uzbrojonych w broń palną przeciwników, pokaz technik
mieszanych sztuk walk krav magii, muay thay, bjj i interwencje policyjne i wojskowe.

organizator:                         Mundurowe Liceum Ogólnokształcące w Łodzi

 

godz. 16.45 – 17.00           „Jedna droga – cztery kierunki” – oferta edukacyjna Zespołu Szkół Ekonomii i Usług w Łodzi
organizator:                         Zespół Szkół Ekonomii i Usług im. N. Gąsiorowskiej w Łodzi

 

STREFA PRAKTYCZNYCH LEKCJI ZAWODU

godz. 10.00 – 10.30           Praktyczna lekcja – żołnierz, policjant, strażak (pokazy)
organizator:                         Mundurowe Liceum Ogólnokształcące w Łodzi

 godz. 10.45 – 11.15           Praktyczna lekcja – Twój wizerunek kluczem do sukcesu?

                                             (Warsztaty – pokaz mistrzów Polski w makijażu i fryzjerstwie; indywidualne poradnictwo
z doborem fryzur i makijażu)

                                                 Praktyczna lekcja – Kosmetologia dla młodzieży
                                             (Warsztaty – wykład kosmetologa medycyny estetycznej; dobór kosmetyków i pielęgnacja cery nastolatków-trądzik; stylizacja rzęs-stylizacja paznokci-makijaż                                                        brwi)

organizator:                        ANAGRA – Łódzka Szkoła Mody Kosmetologii Fryzjerstwa Hotelarstwa

 

godz. 11.30 – 12.00        Praktyczna lekcja zdrowego odżywiania
organizator:                        Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu

godz. 12.15 – 12.45         Praktyczna lekcja – Fryzjerstwo „Koki, loki, fale – mania upięć”

                                              Hodowla koni „Jaki jest koń, każdy widzi”

organizator:                          Zespół Szkół Rzemiosła im. Jana Kilińskiego w Łodzi

 

godz. 13.00 – 13.30           Praktyczna lekcja – Technik przemysłu mody, pracownia ubioru
„ubieramy manekiny krawieckie”

organizator:                         Zespół Szkół Przemysłu Mody

 

godz. 13.45 – 14.15           Praktyczna lekcja dziennikarstwa – prezentacja przed kamerą
organizator:                         Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi

 

 godz. 14.30 – 15.00           Praktyczna lekcja – „Pierwsza pomoc przedmedyczna
w Szkole Branżowej I-go stopnia Cosinus”

organizator:                         Cosinus

 

godz. 15.15 – 15.45           Praktyczna lekcja
organizator:                         BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.

 

godz. 16.00 – 16.30           Praktyczna lekcja – „PLASTYK – ZAWÓD 21 WIEKU”
organizator:                         Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Tadeusza Makowskiego w Łodzi

 

godz. 16.45 – 17.15           Praktyczna lekcja – Jak odnieść sukces na maturze?
Jak radzić sobie z egzaminacyjnym stresem?
m.in.:

                                             – skuteczne planowanie – racjonalne zarządzanie czasem

                                             – efektywne uczenie się – powtarzanie materiału

                                             – zapobieganie i radzenie sobie ze stresem – techniki relaksacyjne

prowadzenie:      Magdalena Drab, Zbigniew Kozański, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla Młodzieży

 

SALA KONFERENCYJNA A (ŁCDNiKP)

godz. 11.00 – 13.15Konferencja: Technologie 4.0. (współorganizator – firma FESTO)
prowadzenie:                      B. Kapruziak, D. Andrzejczak

 

godz. 13.30 – 15.00Seminarium: Relacje szkoła – rynek pracy – optymalizacja rozwiązań
prowadzenie:                      J.Orda, M.Stompel

 

godz. 15.00 – 16.30Warsztaty dla uczniów: Nowe wymiary robotyki
prowadzenie:                      R. Zankowski, M. Mosiński

 

SALA KONFERENCYJNA B (ŁCDNiKP)

s_madziara@wp.plgodz. 12.00 – 14.00           Seminarium: Jak monitorować kształtowanie kompetencji kluczowych w procesie
edukacyjnym?

prowadzenie:                      M. Zajdlic

 

 SALA KONFERENCYJNA D

godz. 11.00 – 12.00           WIELKA LEKCJA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA – „Bycie FIT jest GIT”
prowadzenie:                      Kamil Kluszczyński, Kamil Kluszczyński Fit Catering

 

s_madziara@wp.plgodz. 12.00 – 13.00          Jak nowocześnie się uczyć i dlaczego warto to robić całe życie?
prowadzenie:                      Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi

 

s_madziara@wp.plgodz. 13.00 – 14.00            Matura i co dalej? Sekrety dobrych i złych decyzji o wyborze studiów i zawodu
(spotkanie dla uczniów szkół średnich)

prowadzenie:                      Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi

 

godz. 14.00-15.00              WIELKA LEKCJA HISTORII – „HISTORIA GETTA ŁÓDZKIEGO”
prowadzenie:                      Adam Sitarek, Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi

 

 

 SALA KONFERENCYJNA E (ŁCDNiKP)

s_madziara@wp.plgodz. 11.00 – 12.00           Warsztaty: Office 365
prowadzenie:                      Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego

 

s_madziara@wp.plgodz. 12.00 – 13.00           Warsztaty: Office 365
prowadzenie:                       Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego

s_madziara@wp.pl

godz. 13.00 – 14.00           Warsztaty: Office 365
prowadzenie:                      Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego

 

s_madziara@wp.plgodz. 14.00 – 15.30           Warsztaty: Office 365
prowadzenie:                      Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego

 

s_madziara@wp.plgodz. 16.00 – 17.30           Warsztaty: Programowanie w językach wysokiego poziomu
prowadzenie:                      S. Szaruga, Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego

PROGRAM – 14.03.2019 (CZWARTEK)

godziny zwiedzania 9:00-17:00

SCENA

godz. 10.00 – 10.25            Pokaz musztry zespołowej, taktyki, interwencji oraz ochrony VIP. (Klasa wojskowa)
                                                   Pokaz zatrzymania dynamicznego. (Klasa policyjna)
                                                   Pokaz ratownictwa drogowego (Klasa strażacka)
Pokaz sztuk walk
– obezwładnienie uzbrojonych w broń palną przeciwników, pokaz technik
mieszanych sztuk walk krav magii, muay thay, bjj i interwencje policyjne i wojskowe.

organizator:                        Mundurowe Liceum Ogólnokształcące w Łodzi

 

godz. 10.30 – 10.45 Występ taneczny studentów AHE

organizator:                        Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi

 

godz. 11.00 – 11.15           Pokaz mody
organizator:                        Zespół Szkół Przemysłu Mody

 

godz. 11.30 – 11.45           PLANETA ANAGRA – Pokaz fryzjerstwa i mody
organizator:                        ANAGRA – Łódzka Szkoła Mody Kosmetologii Fryzjerstwa Hotelarstwa

 godz. 12.00 – 12.15           Kreatywne strzyżenie męskie

organizator:                         Zespół Szkół Rzemiosła im. Jana Kilińskiego w Łodzi

 

godz. 12.30 – 12.45           Występ hip-hop, Zorak
organizator:                         Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi

 godz. 13.00 – 13.45           Pokaz musztry zespołowej, taktyki, interwencji oraz ochrony VIP. (Klasa wojskowa)

                                                  Pokaz zatrzymania dynamicznego. (Klasa policyjna)
                                                  Pokaz ratownictwa drogowego (Klasa strażacka)
Pokaz sztuk walk
– obezwładnienie uzbrojonych w broń palną przeciwników, pokaz technik
mieszanych sztuk walk krav magii, muay thay, bjj i interwencje policyjne i wojskowe.

organizator:                         Mundurowe Liceum Ogólnokształcące w Łodzi

 

godz. 14.00 – 14.15            Pokaz taneczny
organizator:                         URBAN DANCE ZONE

 

godz. 14.30 – 14.45           „Łódzki Plastyk – Uczeń Twórczy i Kreatywny”
organizator:                         Zespół Państwowych Szkół Plastycznych

 

godz. 15.00 – 15.15           „Jedna droga – cztery kierunki” – oferta edukacyjna Zespołu Szkół Ekonomii i Usług w Łodzi

organizator:                         Zespół Szkół Ekonomii i Usług im. N. Gąsiorowskiej w Łodzi

 

STREFA PRAKTYCZNYCH LEKCJI ZAWODU

godz. 9.15 – 9.45                Praktyczna lekcja – Pokaz baristyczny i barmański

organizator:                          Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystyczno-Hotelarskich im. Wł. Grabskiego w Łodzi

 

 godz. 10.00 – 10.30            Praktyczna lekcja – Twój wizerunek kluczem do sukcesu?
                                                   (Warsztaty – pokaz mistrzów Polski w makijażu i fryzjerstwie; indywidualne poradnictwo
z doborem fryzur i makijażu)

                                                     Praktyczna lekcja – Kosmetologia dla młodzieży
                                                     (Warsztaty- wykład kosmetologa medycyny estetycznej; dobór kosmetyków i pielęgnacja
cery nastolatków-trądzik; stylizacja rzęs-stylizacja paznokci-makijaż brwi)

organizator:       ANAGRA – Łódzka Szkoła Mody Kosmetologii Fryzjerstwa Hotelarstwa

 godz. 10.45 – 11.15            Praktyczna lekcja – Technik fotografii i multimediów: „Współpraca fotografa z modelką”

organizator:                         Zespół Szkół Przemysłu Mody

 godz. 11.30 – 12.00            Praktyczna lekcja:
                                                   technik informatyk – „Informatyczna podróż…”
                                                   technik elektryk – „Inteligentny dom”
                                                   technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej – „OZE kontra SMOG”
                                                   technik budownictwa – „Weź nie pytaj, weź przyjdź zaprojektuj i zbuduj”

organizator:                         Zgierski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II

 

godz. 12.15 – 12.45           Praktyczna lekcja – „Ujarzmianie pioruna – pokazy z dziedziny wysokich napięć”
organizator:                         Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 20

 

 godz. 13.00 – 13.30            Praktyczna lekcja – architektura krajobrazu, ogrodnictwo: „wiosna w kwiatach”
optyka: „popatrz na mnie”

organizator:                        Zespół Szkół Rzemiosła im. Jana Kilińskiego w Łodzi

 

godz. 13.45 – 14.15           Praktyczna Lekcja Dziennikarstwa (Prezentacja przed kamerą)
organizator:                         Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi

 

godz. 14.30 – 15.00           Praktyczna lekcja – żołnierz, policjant, strażak (pokazy)
organizator:                         Mundurowe Liceum Ogólnokształcące w Łodzi

 

godz. 15.15 – 15.45           Praktyczna Lekcja – „PLASTYK – ZAWÓD 21 WIEKU”
organizator:                         Zespół Szkół Plastycznych im. Tadeusza Makowskiego w Łodzi

 

godz. 16.00 – 16.30           „Logistyka w Twojej kuchni” – lekcja przygotowana przez uczniów klasy logistycznej
organizator:                         Zespół Szkół Ekonomii i Usług im. N. Gąsiorowskiej w Łodzi

 

SALA KONFERENCYJNA B (ŁCDNiKP)

godz. 9.00 – 13.00Warsztaty dla uczniów: Od tkacza do tekstronika, czyli jak zmienia się rynek pracy?
prowadzenie:                      M. Wilmowski, E. Koper

 

SALA KONFERENCYJNA D

godz. 10.00-11.00              WIELKA LEKCJA HISTORII – „MAREK EDELMAN. ŻYCIE”
prowadzenie:                      Michał Adamiak, Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi

 

godz. 11.00 – 12.00           WIELKA LEKCJA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA – „Bycie FIT jest GIT”
prowadzenie:                      Kamil Kluszczyński, Kamil Kluszczyński Fit Catering

 

godz. 12.00 – 13.00           Jak nowocześnie się uczyć i dlaczego warto to robić całe życie?
prowadzenie:                      Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi

 

godz. 13.00 – 14.00           Jak dobrze wybrać szkołę?
prowadzenie:                      Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi

 

s_madziara@wp.plgodz. 14.00-15.00              WIELKA LEKCJA DOBREGO ZARZĄDZANIA – Jak zarabiać miliony?
prowadzenie:                      Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi

 

 

SALA KONFERENCYJNA E

godz. 11.00 – 12.00           Finał Wielkiego Konkursu Ortografii Polsko-Angielskiej
organizator:                        Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi

 

 

 

                

               

 

 

 

 

 

 

Komentarze są wyłączone.